Kertu (31): „Mu elu on totaalselt muutunud!“

Kliendi põhilisteks kaebusteks ja nõustamisele tuleku põhjusteks olid vedeliku peetus (tursed näos, jalgades, kätes ja põlvedes), puhitused, raskustunne kõhus, kõhuvalu, kõhukinnisus, kõrvetised, väsimus ja loidus. Lisaks kõrge stressitase ja kõrge vererõhk.

Jätsime menüüst välja gluteeni sisaldavad teraviljad (nisu, rukis ja oder) ning ka kaera. Probleemid kadusid paari päevaga. Lisades uuesti ükshaaval menüüsse nimetatud teravilju, tulid sümptomid tagasi. Seega oli põhjust arvata, et tegemist võis olla gluteenitalumatusega.

Kertu (3 kuud hiljem):

„Olen siiani väga rangelt vältinud gluteeni ja laktoosi ning sellega juba väga harjunud ja selle muudatusega ülimalt rahul! Paistetusi pole siiani olnud ei jalgades ega kätes.  Minu elu on totaalselt muutunud, hommikuti olen reibas, pea ei käi ringi ning isegi vererõhk on normis.

Ma sain sinult väga palju abi ja inspiratsiooni selleks elumuutvaks otsuseks. Arvasin, et saiast loobumine on minu jaoks katastroof, kuid peale meie vestlust käis justkui klõps minust läbi ja ma olin selleks valmis. Selles, et minu hädades oli süüdi gluteen, olen ma nüüdseks päris kindel. Mul on olnud kaks juhust, kui olen enese teadmata gluteeni tarbinud ning seejärel vanades tuttavates kõhuvaludes vaevelnud ja põlvedest paiste läinud. Kord sushit süües (hiljem sojakastme etiketti lugedes nägin, et seal oli nisu sees) ning teiseks tõendiks olid Geisha kommid (enesele märkamatult õnnestus mul tervest pakist jagu saada ning tuttavat kõhuvalu tundes, leidsin ka nende seest nisujahu).

 Olen ise siiani hämmingus, et kuidas sa suutsid mind sedasi märkamatult nisust loobuma panna. Tegid mulle väga hästi selgeks, et seda muutust on mulle endale vaja ning et pean seda vaid enese pärast tegema. Suutsid mind asju mõistusega võtma panna nii, et emotsioonid jäid tahaplaanile. Pole siiani saiatoodete vastu erilist huvi tundnud (ka gluteenivabade vastu mitte), hetkel tunnen end küll võitjana ning võlgnen selle eest sulle suured tänud!!!!!!

 Mulle väga meeldis, et sain hulga kasulikke nõuandeid (millega nisujahu asendada, milliseid häid ja maitsvaid alternatiive on veel olemas). Sain neid uusi teadmisi kohe praktikasse rakendada ning proovida maitseid, mille peale ise poleks osanud tulla ning sedasi ei tekkinud ka tunnet, et kaotan saiakestest loobumisel oma elust midagi väga head. Pigem väljusin võitjana – sain oma ellu uusi maitseid ning boonusena kadusid ka tervisehädad.“ 

Scroll to Top