Toitumisterapeut

Minu nimi on Sirje Hendla. Olen aeroobikatreener, funktsionaalse toitumise nõustaja, toitumisterapeut ning liikumisõpetaja. Toitumisterapeudi kutsetunnistuse number 181700.

Saan olla Sulle abiks ja toeks toitumis- ning liikumisharjumuste muutmisel. Minu kliendid on saavutanud parimad tulemused mõlemat kombineerides.
Treenerina olen tegutsenud üle 20 aasta ning toitumisnõustaja/-terapeudina üle 9 aasta.
Olen aidanud sadade klientide elu paremaks muuta läbi paranenud tervise ja enesetunde.

Toitumisterapeut Sirje Hendla Tartu
Foto autor: Janek Saareoja

Kes meist ei tahaks olla terve, tunda ennast hästi ja hea välja näha? Aga kui palju me tahame või vahel ka oskame ennast aidata?

Olen täiesti kindel, et tee hea tervise juurde algab  inimese enese seest. Me tegelikult teame ju väga hästi, millised on tervislikud eluviisid. Me teame, et tuleb toituda tasakaalustatult, piisavalt liikuda, vähem stressata, hoiduda alkoholist, suitsetamisest jne.  Sellele vaatamata on tihtipeale lihtsam leida vabandusi oma ebatervisliku eluviisi õigustamiseks, kui midagi muuta. Tulemuseks võivad olla erinevad terviseprobleemid, suurenenud kehakaal, elurõõmu vähenemine jne.

Tõusujoonel on elustiilist tulenevaid kroonilised haigused. Näiteks II tüübi diabeet, südame-veresoonkonna haigused, seedesüsteemi häired ja liigeseprobleemid. Õnneks on teisest küljest vaadatuna ka tervislikud eluviisid üha enam populaarsust koguma hakanud. Keskendudes hea tervise kolmele alustalale – toitumine, liikumine ja meeleolu – sünnivad imed. Kõigil on võimalik iseendaga imesid korda saata. Vaja on vaid tahtmist ja pealehakkamist. Oma töös näen sageli, et inimesed on innukad midagi soovima, aga sageli ei jõua alustamisest kaugemale. Vahel ei jõuta alustamisenigi. See on pannud mind mõtlema, et ükski maailma teadmine ei saa kedagi aidata, kui sellele ei järgne tegevust. Tegevusetus on suurim vaenlane unistuste elluviimisel.

Minu taust:

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna liikumis- ja sporditeaduste erialal (1996) ning omandanud kehalise kasvatuse õpetaja kutse.

Olen lõpetanud Annely Sootsi Tervisekooli järgmistel erialadel: toitumisnõustaja õpe (2014), funktsionaalse toitumisteraapia alused (2018), toitumisterapeudi õpe (2018). Lisaks osalen sageli erialastel koolitustel ning hoian ennast kursis tervisevaldkonnas toimuvaga.
Toitumisterapeudi kutse (tase 6) omandasin aastal 2022, kutsetunnistuse number on 181700.

Olen oma elu jooksul pidanud erinevaid ameteid, mis on aidanud mul mõista seda, et inimene peab tegema tööd hinge ja kutsumusega. Ainult nii on võimalik saavutada häid tulemusi ning olla rahul oma eluga. Vägisi ja vale töö tegemine on puhas raiskamine, mis kandub üle ka teistesse elu valdkondadesse.

Minu kliendid on saavutanud häid tulemusi mitmesuguste terviseprobleemide leevenemisel. Näiteks seedesüsteemi häired, rasvumine, liigesevalud, stress, podagra, energiapuudus, kõrge vererõhk, nahahaigused,  II tüübi diabeet, valiv söömine lastel, unetus jm.

Kehakaalu alandamisel soovitan olla kannatlik, sest kiire kaalulangus on saavutatav vaid range piiramisega. Kiire kaalu langetamine ei ole aga jätkusuutlik. Kannatada ei ole võimalik lõpmatuseni. Ühel hetkel tekib murdumine nagunii. Tagasilöökidest võib olla raske üle saada ja veel raskem on leida endas julgust uuesti alustada. Igasugused muutused võtavad oma aja harjumiseks.

Isiklik kogemus:

Olen tegelenud akrobaatika, tantsimise, karate, kergejõustiku, võrkpalli ja aeroobikaga. Trennides hakkasin käima umbes 7-aastaselt ning alates sellest ka ise regulaarselt treeninud.

Minu elus on olnud etapp, kus ma olin ülekaaluline. Ma kogesin omal nahal, kuidas toitumine mõjutab otseselt kehalist jõudlust, energiataset, emotsioone, terviseseisundit ja otse loomulikult ka kehakaalu. Mulle ei ole võõras dieedipidamine ega ka ülemäärane treeningkoormus. Paraku ei andnud kumbki tulemusi ning nüüd, kus ma tean põhjuseid, jagan oma teadmisi meelsasti ka teistega.

Ma aitan Sind!

Üksi on raske. Isegi, kui oled usin õppija ning katsetaja, võib elustiili muutmine olla päris keeruline, sest seda mõjutavad väga paljud faktorid. Ööpäevas ei ole rohkem tunde, kui neid on. Seetõttu tuleb oma aega targalt jagada. Vahel on mõistlikum abi paluda, kui kõike ise püüda ära teha. Väljaõppinud spetsialisti ja kogenud praktikuna saan Sind palju kiiremini tulemusteni juhtida, kui Sa ehk ise suudaksid. Nii saad rahulikult tegeleda sellega, milles Sina hea oled ning Sul jääb aega ka oma hobide ja lähedaste jaoks. 

  • Aitan Su toitumise tasakaalu viia ning toiduvaliku tervislikuks muuta.
  • Planeerime koos Sulle kõige sobivaima menüü, mida Sa oled nõus ka järgima. 
  • Juhendan Sind sobiva treeningu leidmisel ja igapäevase liikumisaktiivsuse tõstmisel.
  • Julgustan ja innustan Sind jätkamisel ka siis, kui Sul on raske.
  • Leiame üles Sinu suurimad motivatsiooniallikad ja tagasilöögilõksud.
  • Õpetan Sind õppima ja arenema, et Su elustiil muutuks jäädavalt.
  • Rõõmustame koos Sinu edusammude üle.

Arvestada tuleb vaid sellega, et oma elu muudad Sina ise. Minu roll on Sind juhendada ja toetada, aga muutusteni viivaid tegevusi ma Sinu eest ära teha ei saa. 

Kirjuta mulle sirje@trennjatoit.ee või helista telefonil 52 19 442. Võtan vastu Tartus Vaksali 17a. Tartu piires teen kokkuleppel koduvisiite. Nõustan ka telefoni, Google Meet, Skype vm teel.