Toitumisterapeut

Toitumisterapeut Sirje Hendla Tartu

Minu nimi on Sirje Hendla. Olen aeroobikatreener, funktsionaalse toitumise nõustaja, toitumisterapeut ning liikumisõpetaja. Toitumisterapeudi kutsetunnistuse number on 181700.

Treenerina olen tegutsenud üle 25 aasta ning toitumisnõustaja/-terapeudina üle 10 aasta. Läbi aastate on minu abiga oma toitumis- ja liikumisharjumusi muutnud tuhanded kliendid.

Minu eesmärgiks ei ole aidata oma kliente kiirete tulemusteni, sest ma hoolin neist ja soovin, et nad leiaksid sobivaima elustiili pigem aeglases tempos, aga terveks eluks. Kiired muutused nõuavad suuremat sorti pingutust ning lõpevad sageli käega löömisega, sest enese pidev piiramine on kehale ja vaimule väga kurnav.

Minu kui toitumisterapeudi poole tasub pöörduda siis, kui on soov oma toitumist muuta, aga jääb puudu teadmistest või motivatsioonist. Sageli tekib selline soov siis, kui terviseseisundis tekivad ebasoodsad muutused või kui kehakaal on liigselt suurenenud. Muidugi võib ka ise uurida toitumise kohta ja püüda oma menüüd parandada, aga lihtsam on paluda abi spetsialistilt, kellel on vastavad teadmised juba olemas ning kogemused selle kohta, mis võiks töötada ja mis mitte.

Olen oma klientide jaoks koostanud põhjaliku tervisliku toitumise programmi, mis sisaldab nii teadmisi kui ka praktilisi ülesandeid. Enamasti kohtume mitmeid kordi, et klient saaks selgeks, kuidas tervislik toitumine käib ning kinnistaks saadud teadmised ka oma elustiili.

Sobiva toitumisnõustaja või -terapeudi valimine ei ole alati väga lihtne. Erinevaid toitumisspetsialiste on väga palju ja igaühel on mõnevõrra omamoodi lähenemine. Kutse saamiseks läbib spetsialist kutsekomisjoni poolt aktsepteeritavad koolitused ning teeb ära kutseeksami. Valides oma nõustajaks kutsega toitumisnõustaja või -terapeudi, võib inimene kindel olla, et tegemist on pädeva spetsialistiga, kelle soovitused tuginevad kaasaegsetel tõenduspõhistel toitumisteadmistel.

Foto autor: Janek Saareoja

Minu haridus:

 • Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskond liikumis- ja sporditeaduste erialal magistrikraad (1996) ja kehalise kasvatuse õpetaja kutse (1997).
 • Annely Sootsi Tervisekool järgmistel erialadel: toitumisnõustaja õpe (2014), funktsionaalse toitumisteraapia alused (2018), toitumisterapeudi õpe (2018).
 • Toitumisterapeudi kutse tase 6 (2022), kutsetunnistuse number on 181700.
 • Osalen sageli erialastel koolitustel ning hoian ennast kursis tervisevaldkonnas toimuvaga.

Olen oma elu jooksul pidanud erinevaid ameteid, mis on aidanud mul mõista seda, et inimene peab tegema tööd hinge ja kutsumusega. Ainult nii on võimalik saavutada häid tulemusi ning olla rahul oma eluga. Vägisi ja vale töö tegemine on puhas raiskamine, mis kandub üle ka teistesse elu valdkondadesse.

Isiklik kogemus:

Olen tegelenud akrobaatika, tantsimise, karate, kergejõustiku, võrkpalli ja aeroobikaga. Trennides hakkasin käima umbes 7-aastaselt ning alates sellest ka ise regulaarselt treeninud.

Minu elus on olnud etapp, kus ma olin ülekaaluline. Ma kogesin omal nahal, kuidas toitumine mõjutab otseselt kehalist jõudlust, energiataset, emotsioone, terviseseisundit ja otse loomulikult ka kehakaalu. Mulle ei ole võõras dieedipidamine ega ka ülemäärane treeningkoormus. Paraku ei andnud kumbki tulemusi ning nüüd, kus ma tean põhjuseid, jagan oma teadmisi meelsasti ka teistega.

Ma aitan Sind!

Üksi on raske. Isegi, kui oled usin õppija ning katsetaja, võib elustiili muutmine olla päris keeruline, sest seda mõjutavad väga paljud faktorid. Ööpäevas ei ole rohkem tunde, kui neid on. Seetõttu tuleb oma aega targalt jagada. Vahel on mõistlikum abi paluda, kui kõike ise püüda ära teha. Väljaõppinud spetsialisti ja kogenud praktikuna saan Sind palju kiiremini tulemusteni juhtida, kui Sa ehk ise suudaksid. Nii saad rahulikult tegeleda sellega, milles Sina hea oled ning Sul jääb aega ka oma hobide ja lähedaste jaoks. 

 • Aitan Su toitumise tasakaalu viia ning toiduvaliku tervislikuks muuta.
 • Planeerime koos Sulle kõige sobivaima toiduvaliku, mida Sa oled nõus ka järgima. 
 • Juhendan Sind sobiva treeningu leidmisel ja igapäevase liikumisaktiivsuse tõstmisel.
 • Julgustan ja innustan Sind jätkamisel ka siis, kui Sul on raske.
 • Leiame üles Sinu suurimad motivatsiooniallikad ja tagasilöögilõksud.
 • Õpetan Sind õppima ja arenema, et Su elustiil muutuks jäädavalt.
 • Rõõmustame koos Sinu edusammude üle.

Arvestada tuleb vaid sellega, et oma elu muudad Sina ise. Minu roll on Sind juhendada ja toetada, aga muutusteni viivaid tegevusi ma Sinu eest ära teha ei saa. 

Kirjuta mulle sirje@trennjatoit.ee või helista telefonil 52 19 442. Võtan vastu Tartus Vaksali 17a ja Annely Sootsi Tervisekoolis, Kalevi 108. Tartu piires teen kokkuleppel koduvisiite. Nõustan ka telefoni, Google Meet, Skype vm teel.

Scroll to Top